Поширені питання

Включення озвучення для усіх мов зробило б пакунок для встановлення дуже великим, а більшості користувачів потрібне лише озвучення рідною мовою. Також додаткові зображення та фонова музика є досить об'ємними, але не є обов'язковими для користування програмою. Отже, щоб мінімізувати розмір пакунка, ми вирішили не включати до нього ці ресурси і надати користувачам змогу отримати їх з самої програми, якщо виникне потреба.

Якщо ви не хочете, щоб програма щось завантажувала автоматично, ви можете зняти позначку з пункту «Увімкнути автоматичне отримання/оновлення зовнішніх даних» на основній сторінці налаштовування.


ВАЖЛИВО: для версій GCompris до 4.0 вам слід замінити у наведених нижче настановах «data3» на «data2».

ВАЖЛИВО: починаючи з версії GCompris 4.0, нами додано до назви файлів .rcc дату останнього оновлення. Отже, вам слід зазирнути до файлів «Contents», щоб дізнатися про назву найсвіжішої версії, перш ніж отримувати її. Приклад: backgroundMusic-ogg-2024-03-19-11-10-30.rcc . У давніших версіях у назвах файлів не містяться дані щодо дати. Приклад: backgroundMusic-ogg.rcc

ВАЖЛИВО: у наведених нижче настановах замініть «-назваКодеку» на «-mp3» для систем Windows, або «-ogg» для систем Linux чи Android, або «-aac» для систем macOS. Також замініть «-localeCode» на код вашої локалі. Як пояснено вище, у версіях GCompris, починаючи з 4.0, заміність «-date» на дату з файла «Contents»; у давніших версіях частину «-date» слід взагалі вилучити.

Ви можете отримати додаткові ресурси за цим посиланням:

https://cdn.kde.org/gcompris/data3/

Для фонової музики вам слід перейти до теки з назвою «backgroundMusic» і отримати так два файли:

Contents
backgroundMusic-codecName-date.rcc

Потім скопіюйте ці 2 файли до теки із назвою «backgroundMusic» у теці кешу програми.

Для озвучення вам слід перейти до теки з назвою «voices-назваКодеку» і отримати такі 2 файли:

Contents
voices-localeCode-date.rcc

Потім скопіюйте ці 2 файли до теки з назвою «voices-назваКодеку» у теці кешу програми.

Для зображень вам слід перейти до теки з назвою «words» і отримати такі 2 файли:

Contents
words-webp-date.rcc

Потім скопіюйте ці 2 файли до теки з назвою «words» у теці кешу програми.

Шлях до теки кешу є різним у різних операційних системах.

Шлях у Windows:

C:\Users\Username\AppData\Local\KDE\GCompris\cache\data3\

Шлях у Linux:

/home/userName/.cache/KDE/gcompris-qt/data3/

Шлях для Android (для редагування цієї теки вам знадобляться права доступу root):

/data/data/net.gcompris.full/data3/

Шлях у macOS:

~/Library/Caches/KDE/gcompris-qt/data3/

І того, і іншого. Від початку, GCompris завжди був і лишається пакунком GNU. Починаючи з 2014 року, супроводом програми переймається спільнота KDE.


Назва GCompris вимовляється, як у «J'ai compris» французькою, що означає «Я розумію» українською. Крім того, G — перша літера GNU.


Умови ліцензування усіх даних і залежностей програми є сумісними із умовами ліцензування AGPLv3.


Вимоги до збирання та оприлюднення програмного забезпечення для iOS є несумісними із умовами ліцензування GPLv3 і AGPLv3, які використано для коду цієї програми.


Для android ми вже оприлюднили програму у Play store та F-Droid. Оприлюднення програми в усіх крамницях потребуватиме забагато роботи. Якщо ви користуєтеся планшетом Fire, ви можете безпосередньо встановити найсвіжіший пакунок apk з нашого сайта і скористатися сторонньою програмою для запуску програм для доступу до програми з дитячого профілю.