Школи

GCompris — програма для комп'ютерного навчання, у якій передбачено вправи, які можна виконувати у класі та поза ним. Програма є вільним програмним забезпеченням, яке випущено за умов дотримання Загальної громадської ліцензії GNU (GNU General Public License). Програмне забезпечення здатне працювати на багатьох програмних платформах (GNU/Linux, Windows, Android, macOS) і на невибагливих комп'ютерах.

GCompris вже понад двадцять років використовується у школах всього світу. У програмі передбачено понад 150 вправ в основних навчальних дисциплінах, зокрема:

  • Навчання користуванню комп'ютером
  • Навчання читанню за допомогою вправ із вивчення літер, слів та лексичних наборів
  • Набуття навичок у математиці, зокрема лічбі, арифметиці, вимірюванні та вивчення головоломок
  • Вивчення світу з використанням логіки, мистецтва та музики
  • Вивчення природничих та гуманітарних наук за допомогою експериментів, історії та географії
  • Розвиток стратегічного мислення за допомогою ігор на дошці

Для роботи з GCompris не потрібне з'єднання із інтернетом. Програма не збирає ніяких даних і строго виконує законодавство із загального захисту даних ЄС.


Починаючи з версії 1.0, GCompris надає освітянам змогу вибрати рівень вправ відповідно до навичок кожної дитини. Наприклад, у вправі, де діти мають навчатися працювати із числами, ви можете обмежити набір чисел, лишивши більші і складніші числа для наступних стадій навчання. Або, у вправі, де дитина має упорядкувати зображення за часом, ви можете наказати програмі використовували лише числа для учнів, які вміють читати числа, або зробити вправу складнішою і наказати програмі показувати текстові дані для учнів, які добре вміють читати числа і текст.

dataset selection

Така градація рівнів вправ надає змогу запропонувати учням вправи для удосконалення навичок з математики, знання мов, вивчення природничих та гуманітарних наук. Крім того, учні можуть грати у стратегічні ігри з метою удосконалення навичок у розв'язанні практичних задач.


Стійкою педагогічною основою рівнів вправ GCompris є французькі програми початкової школи, які визначають знання, якими мають оволодіти французькі учні у школі.