Szkoły

GCompris jest narzędziem do nauki zapewniającym ćwiczenia wewnątrz i na zewnątrz klasy. Jest to darmowe oprogramowania wydane na Ogólnej Licencji Publicznej GNU. Jest wieloplatformowe (GNU/Linux, Windows, Android, macOS), i może być uruchamiane na komputerach o małej mocy.

GCompris jest obecny przez ponad dwadzieścia lat w szkołach na całym świecie i oferuje więcej niż 150 aktywności z głównych dziedziń pedagogicznych, w co wchodzi:

 • Nauka używania komputera
 • Ćwiczenie czytania z aktywnościami do nauki liter, słów i zestawów leksykalnych
 • Zdobycie biegłości w matematyce, ćwicząc numerowanie, arytmetykę, miary i układanie puzzli.
 • Odkrywanie świata poprzez logikę, sztukę i muzykę
 • Dowiadywanie się o naukach ścisłych i humanistycznych poprzez eksperymentowanie, historię i geografię
 • Rozwijanie myślenia strategicznego przy pomocy gier planszowych

 • GCompris nie wymaga połączenia z internetem, nie zbiera żadnych danych i ściśle przestrzega regulacji dotyczących ogólnej ochrony danych Unii Europejskiej.


  GCompris 1.0 umożliwia nauczycielom wybrać poziom aktywności zgodnie z umiejętnościami każdego dziecka. Na przykład, w aktwyności, która umożliwia dzieciom ćwiczenie liczb, możesz wybrać na jakich liczbach mogą one pracować, pozostawiając wyższe i trudnijesze liczby na później. Lub w aktywności, w której dziecko musi uszeregować zdjęcia chronologiczniej, możesz ją ułatwić dla dzieci, które umieją czytać tylko liczby lub utrudnić dla dzieci, które umieją czytać zarówno liczby jaki i słowa.

  dataset selection

  Ta możliwość stopniowania trudności umożliwia ci oferowanie podopiecznym ćwiczeń z matematyki, języka, nauki i humanistyki. Będą takżę w stanie grać w gry strategiczne, aby wyćwiczyć w sobie umiejętności rozwiązywania problemów.


  Aby zapewnić solidny pedagogiczny fundament, poziomy aktywności GCompris są oparte na programie francuskiej szkoły podstawowej, który określa czego francuscy nauczyciele muszą nauczyać w klasie.