Mokyklos

„GCompris“ yra skaitmeninio mokymo įrankis, skirtas suteikti mokomuosius pratimus klasėse ir už jų ribų. Tai laisva programinė įranga išleista pagal „GNU General Public License“ licenciją. „GCompris“ palaiko įvairias platformas (GNU/Linux, Windows, Android, macOS) ir nereikalauja galingo kompiuterio.

„GCompris“ programinė įranga jau daugiau nei 20 metų naudojama pasaulio mokyklose ir siūlo daugiau nei 150 pamokėlių, apimančias pagrindines pedagogines sritis, įskaitant:

  • Mokymąsi naudotis kompiuteriu
  • Skaitymo praktiką su pamokėlėmis apie raides, žodžius, garsus
  • Matematinius įgūdžius, įskaitant skaičiavimą iš eilės, aritmetiką, matavimus ir galvosūkius
  • Pasaulio pažinimą logikos, menų ir muzikos pagalba
  • Gamtos ir humanitarinių mokslų tyrinėjimą pasitelkiant eksperimentus, istoriją ir geografiją
  • Strateginio mąstymo vystymą žaidžiant stalo žaidimus

„GCompris“ nereikalauja interneto ryšio, nerenka duomenų ir griežtai laikosi Europos Sąjungos Bendrojo Duomenų Apsaugos Reglamento.


„Gcompris“ 1.0 versija leidžia pedagogams pamokėlių lygį pritaikyti kiekvieno vaiko įgūdžiams. Pavyzdžiui, pamokėlėje, kuri padeda vaikams mokytis skaičius, galite parinkti su kuriais skaičiais vaikas susidurs ir palikti didesnius bei sudėtingesnius skaičius tolimesniems mokymams. Arba pamokėlę, kurioje vaikas turi išdėstyti paveiksliukus chronologine seka, galite palengvinti vaikams, kurie sugeba skaityti tik skaičius, arba pasunkinti vaikams, kurie gali skaityti ir skaičius, ir žodžius.

dataset selection

Ši sudėtingumo reguliavimo funkcija leidžia vaikams pasiūlyti pratimus matematikos, kalbos, gamtos ir humanitarinių mokslų srityse. Vaikai taip pat galės žaisti strateginius žaidimus ir taip treniruoti problemų sprendimo įgūdžius.


Norint suteikti tinkamus pedagoginius pamatus, „GCompris“ pamokėlės paremtos Prancūzijos pradinių mokyklų edukacine programa, kuri numato, ką Prancūzijos mokytojai turi mokyti savo klasėse.