Gyakran Ismételt Kérdések

Ha minden hangot tartalmazna a telepítőcsomag, akkor annak mérete sokkal nagyobb lenne. A felhasználók általában úgyis csak a saját nyelvi csomagukat töltik le. A további képek és háttérzenék relatíve sok helyet foglalnak, ugyanakkor nem szükségesek a szoftver használatához. Az alap telepítőkészlet méretének csökkentése érdekében úgy döntöttük, hogy kihagyjuk ezeket, és a felhasználókra bízzuk, hogy ezek közül mit töltenek le utólag.

Ha nem szeretné, hogy a program automatikusan mindent letöltsön, kikapcsolhatja a „Hangfájlok automatikus letöltése/frissítése” lehetőséget a fő beállítóoldalon.


FONTOS: a GCompris 4.0-s verziójánál régebbi verziók esetén az alábbi utasításokban a „data3”-at le kell cserélnie „data2”-re.

FONTOS: a GCompris 4.0-s verziójától kezdve hozzáadtuk a legutóbbi frissítés dátumát az .rcc fájlnevekhez. Így a letöltés előtt meg kell néznie a „Contents” fájlokban, hogy melyik a legfrissebb. Például: backgroundMusic-ogg-2024-03-19-11-10-30.rcc . A régebbi verzióknál a fájlnevek nem tartalmazzák a dátumot. Például: backgroundMusic-ogg.rcc

FIGYELEM: a következő lépésekben, cserélje le a „-codecName” kapcsolót az „-mp3” kapcsolóra Windows rendszerek esetén, az „-ogg” kapcsolóra Linux és Android rendszerek esetén, vagy az „-aac” kapcsolóra macOS rendszer esetén. Szintén cserélje le a „-localeCode” paramétert a saját nyelvkódjára. Ahogy fentebb elmagyaráztuk, a GCompris 4.0-s verziójától kezdve cserélje le a „-date” részt a „Contents” fájlban található dátumra; régebbi verziók esetén távolítsa el a „-date” részt.

A telepítő által nem tartalmazott részeket ezzel a hivatkozással töltheti le:

https://cdn.kde.org/gcompris/data3/

A háttérzenéhez be kell lépnie a „backgroundMusic” mappába, és le kell töltenie azt a 2 fájt:

Contents
backgroundMusic-codecName-date.rcc

Majd másolja azt a 2 fájlt egy „backgroundMusic” nevű mappába, az alkalmazás „cache” mappájába.

A hangokhoz be kell lépnie a „voices-codecName” mappába, és le kell töltenie azt a 2 fájlt:

Contents
voices-localeCode-date.rcc

Majd másold azt a 2 fájlt egy „voices-codecName” nevű mappába, az alkalmazás „cache” mappájába.

A képekhez be kell lépnie a „words" mappába és le kell töltenie azt a 2 fájlt:

Contents
words-webp-date.rcc

Majd másolja azt a 2 fájlt egy „words” nevű mappába, az alkalmazás „cache” mappájába.

A „cache” mappa útvonala a használt operációs rendszertől függ.

Útvonal Windows esetén:

C:\Users\Username\AppData\Local\KDE\GCompris\cache\data3\

Útvonal Linux esetén:

/home/userName/.cache/KDE/gcompris-qt/data3/

Útvonal Android esetén (root jog szükséges a mappa szerkesztéséhez):

/data/data/net.gcompris.full/data3/

Útvonal maxOS esetén:

~/Library/Caches/KDE/gcompris-qt/data3/

Mindkettő. A GCompris kezdetektől fogva egy GNU csomag 2014-től a KDE közösség tartja karban.


A GCompris úgy hangzik mint a francia „J'ai compris”, amely azt jelenti magyarul, hogy „Értem”. Továbbá a G a GNU rövidítése.


Az összes tartalom és függőség AGPLv3 licenccel kompatibilis licenc alatt érhető el.


A iOS kiadáshoz szükséges követelmények nem kompatibilisek a GPLv3 és AGPLv3 licencekkel, melyeket ez a szoftver használ.


Androidra az alkalmazást a Play Árhuházban és az F-Droidon tesszük közzé, a többi áruházban való terjesztés túl sok munkába kerülne. Ha Fire tabletet használ, telepítse a legfrissebb APK-t az oldalunkról, és használjon egy harmadik féltől származó indítót, hogy gyerekprofilból is elérhető legyen az alkalmazás.